TAKKK rahvusvaheline keskkonnakunsti sümpoosion, tutvustab keskkonnakunsti võimalusi ja suutlikkust kirjeldada inimese ja keskkonna vahelisi suhteid.
Tänavuse sümpoosioni vältel loovad Eesti, Saksa ja Türgi kunstnikud keskkonnast inspireeritud taiesed, mida eksponeeritakse Kohila ja Tammiku tööstusmaastikel.
Kunstiteosed pakuvad publikule võimaluse (taas) tundma õppida, meenutada ja väärtustada piirkonna ajalugu ning saada osa tööstusmaastike taaselustamisest.
Näitus avatud 29.07-30.08.22 Tammikul ja Kohilas
Kas hüljatud kohad mäletavad inimesi?
Miski siin maailmas pole igavene. Nii nagu kogu elu on pidevas liikumises, sünni ja surma meelevallas, on seda ka inimtekkelised maastikud ja kohad, nendega loodud suhte- ja mälukihid. Kunagised elukeskmed, miljööväärtuslikud alad, tootmishooned, kogunemiskohad ja teedevõrgustik – kõik katkeb, soikub, ununeb, metsistub pärast loetud hingetõmmete arvu ajaloos. Hetkeks jäävad helendava virvendusena püsima mälestused ja (koha)mälu nagu plahvatanud tähe halo ja siis kustub seegi. Kõige viimasena kaob nimi.
Kuraator Elo Liiv
Kunstnikud
Liisa Hirsch
EST
Nüüdismuusika helilooja
Liisa Hirsch on nüüdismuusika helilooja, kes töötab erinevate vormidega alates orkestrimuusikast kuni tantsu- ja filmimuusikani. Tema muusikale on iseloomulik tundlikkus kõlavärvide suhtes, keskendatud tähelepanu helile, samuti kandev struktuur ja vormipuhtus.
Serkan Demir
TUR
Skulptor ja õppejõud
Serkan Demir on skulptor ja Bolu Abant İzzet Baysali ülikooli kaunite kunstide teaduskonna õppejõud. Kasutades mitmesuguseid väljendusvahendeid nagu installatsioonid, liikuvad konstruktsioonid ja väikesed skulptuurid, kirjeldab kunstnik oma loomingut kui „visuaalse uurimise“ tekste.
Karina Laurits
EST
Hiina meditsiini terapeut, tantsija
Karina Laurits on õppinud rootsi filoloogiat ja teatriteadust Tartu Ülikoolis. Doktoriõpingud Tallinna Ülikooli kultuuride uuringute õppetoolis katkesid terviseprobleemide tõttu, kuid andsid tõuke Hiina meditsiini ja idamaiste praktikatega tegelemiseks.